تبلیغات
آموزش مبانی کامپیوتر - بیماری دیابت

بیماری دیابتقیمت:60000ریال

    

    موضوع  :

    بیماری دیابت

    فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)

    شما به بیماری دیابت (افزایش قند خون) مبتلا هستید که علت این بیماری اختلال در عضئی در بدن شما به نام پانکرانس(لوزالمعده) است.شما خاتنمی هستید که در عین حال باردار می باشید و به دیابت نوع II (دو) مبتلا هستید و  وظیفه ما این است که شما را از موضوعاتی در این رابطه آگاه سازیم امیدوارم که تا آخر کار شما بیمار محترم با من همکاری کنید.

    آناتومی و فیزیولوژی پانکرانس:

    پانکرانس(لوزالمعده) یک عضو پشت مناقی است( پرده پوشاننده احشاء بدن) که طول ان تقریباً  12تا20 ساناتی متر و وزن آن بین 70 و 120 گرم است.

    سرپانکرانس در حلقه ی c شکل دوازدهه( گودی مانند روده باریک) قرار دارد و دم آن به طور مایل از قسمت پشتی معده به سمت ناف طحال امتداد پیدا می کند.

    پانکرانس از خونرسانی غنی برخوردار است که توسط شریان های سلیاک،  مزانند یک یک فوقانی( بزرگ سیاهرگ زبرین) و طحالی تأمین می شود.

    تخلیه و ریدی از طریق سیستم پورت کبد انجام می شود . پانکرانس از فیبرهای آوران سمپاتیک و پاراسمپاتیک (رشته های عصبی) برخوردار است که توسط اعصاب واگ و طحالی از طریق شبکه کبدی و سلیاک تأمین می شوند.

    


جهت دانلود محصول اینجا کلیک نماییدبرچسب ها: بیماری دیابت، دیابت، افزایش قند خون، بیماری اختلال در عضئی در بدن به نام پانکرانس، پانکرانس، لوزالمعده، آناتومی و فیزیولوژی پانکرانس،

تاریخ : چهارشنبه 13 اسفند 1393 | 12:40 ب.ظ | نویسنده : تیما تی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.